Erdoğandan açıklama:"Hava harekatı başarılı oldu

Aşağa gitmek

Erdoğandan açıklama:"Hava harekatı başarılı oldu

Mesaj  Misafir Bir Paz Ara. 16, 2007 7:42 amBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak'ta bulunan PKK kamplarına yapılan sınır ötesi operasyonun başarıyla sonuçlandığını ve kara kuvvetlerinin de destek unsurlarıyla herekata katıldığını söyledi.

KANDİL DAĞI BOMBALANDI

Erdoğan, operasyonla ilgili ilk değerlendirmeyi İzmir'in Ödemiş ilçesinde yapılan toplu açılış töreninde yaptı. Erdoğan şöyle konuştu:

“Verdiğimiz yetki doğrultusunda Türk Silahlı Kuvvetleri Irak'ın kuzeyinde terör örgütü hedeflerine, örgütün kamp merkezlerine yönelik kapsamlı hava harekatını bu gece icra etmiştir. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki gece şartlarında gerçekleyen bu harekat ilk değerlendirmelerimize göre başarılı olmuştur. Hedeflerini vuran hava kuvvetlerimize ait savaş uçakları sağ salim üslerine dönmüş, kara kuvvetlerimiz destek unsurlarıyla herekata iştirak etmiştir.

Hedeflerin isabet oranlarına belirlemeye yönelik değerlendirme çalışmalara devam etmektedir. Bu harekatın icra ve planlamasında görev alan başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere kuvvet komutanlarımız, kahraman pilotlarımız ve tüm Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensuplarını şahsım, hükümetim ve milletim adına tebrik ediyorum, kutluyorum.

Biz hükümet olarak bölücü terör örgütüne karşı siyasi askeri diplomatik sosyol ve ekonomik bütün araçları en etkili biçimde kullanmaya karalıyız. Ülkemizin milletimizin birlik ve bütünlüğü Huzur ve selameti için verdiğimiz bu mücadele içerde ve dışarda aynı kararlılıkla devam edecektir.”
Erdoğan'ın açıklamaları törene katılan vatandaşlar tarafından alkışlar ve “Kahrolsun PKK” sloganlarıyla karşılandı.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz