Kurban kesiminde 1852 kişi kendini yaraladı

Aşağa gitmek

Kurban kesiminde 1852 kişi kendini yaraladı

Mesaj  Misafir Bir Perş. Ara. 20, 2007 9:27 am

Ankara (AA)- Antalya'nın Alanya ilçesinde bir kişi kurban kesmeye hazırlanırken, Adıyaman'da da bir kişi kurban keserken kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Kurban Bayramı'nın ilk gününde, çeşitli yerlerde kurban kesimi sırasında 1852 kişi bıçakla kendini yaraladı.

Alanya ilçesinde Mustafa Yılmaz (64) evinin önünde kurban kesmeye hazırlandığı sırada kalp krizi geçirdi. Yılmaz, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Adıyaman'da, İbrahim İzci (41), Sümerevler Mahallesi'ndeki evinin önünde kurban keserken rahatsızlandı. Yakınları tarafından Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesine götürülen İzci, burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde, kurban kesim merkezleri dışında kesim yapanlardan 16'sı kendini yaraladı. Çoğunluğu ellerinden yaralanan vatandaşlar, Alanya Devlet Hastanesinde tedavi edildiler.İzmir'de, kurban keserken kendini yaralayan 21 kişi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Bunlardan 2'sine cerrahi müdahale yapıldığı, diğerlerinin daha küçük kesikler nedeniyle başvurduğu öğrenildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine de 16 kişinin başvurduğu öğrenildi.

Bursa'da, İl Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, il merkezinde kurban keserken yaralanan biri ağır 10 kişi Bursa Devlet, 34 kişi Çekirge Devlet, biri ağır 48 kişi Şevket Yılmaz Devlet, 2'si ağır 55 kişi Yüksek İhtisas Hastanelerine başvurdu. İlçelerde ise 60 kişi İnegöl, 22 kişi Mudanya, 5 kişi Orhaneli, biri ağır 14 kişi
Mustafakemalpaşa, 20 kişi Orhangazi, 15 kişi Yenişehir, 8 kişi İznik, 6 kişi Gemlik, 2 kişi de Harmancık Devlet Hastanelerinin acil servislerine müracaat etti.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine başvuran 246 kişiden 196'sının kendilerini yaraladığı, Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapılan başvurunun 40 olduğu, bunlardan birinin de kesmek istediği büyükbaş hayvanın altında kalması nedeniyle kolunun kırıldığı belirtildi.

Denizli'de kurban keserken çeşitli yerlerinden yaralanan 170 kişi Denizli Devlet Hastanesine, 20 kişi Servergazi Devlet Hastanesi, 10 kişi ise Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi acil servislerinde tedavi edildi.

Şanlıurfa'da kurban kesimi sırasında yanlışlıkla kendini yaralayan 40 kişiye Şanlıurfa Devlet Hastanesi, 35 kişiye ise Balıklıgöl Devlet Hastanesinde müdahale edildi.

Erzurum, Kars ve Bingöl'de ise toplam 75 kişi çeşitli hastanelere başvurdu. Zonguldak'ta 12, Karabük'te ise 8 kişi gittikleri hastanelerde ayakta tedavi edildi.

Malatya'da çeşitli yerlerinden yaralanan 20 kişi hastanelere başvurdu. Kocaeli'nde 30 kişi Kocaeli Devlet Hastanesine, 12 kişi ise İzmit Devlet Hastanesine başvurdu.
Trabzon, Rize, Giresun ve Bayburt'ta ise 124 kişi kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralandı.

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde ise çeşitli yerlerinden yaralanan 20 kişi Gölbaşı Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz