''Hasarlı ev sayısı tahminlerin üzerinde''

Aşağa gitmek

''Hasarlı ev sayısı tahminlerin üzerinde''

Mesaj  Misafir Bir Perş. Ara. 20, 2007 9:28 am

Bala (AA)- İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Bala'nın Afşar beldesine bağlı Suyugüzel köyünde yıkılan ahırların altında kalan yaklaşık 100 hayvanın telef olduğunu bildirdi.

Bala'daki incelemelerini sürdüren Bakan Atalay, beraberinde AK Parti Ankara milletvekilleri Fakur Koca ve Zekai Özcan, CHP Ankara milletvekilleri Yılmaz Ateş ve Nesrin Baytok ile depremde yaklaşık 100 evin hasar gördüğü Afşar beldesini ziyaret etti.

Başta Türk Kızılayı olmak üzere Sivil Savunma Müdürlüğü ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü ekiplerinin ilçeye çadır ve yemek yardımı ulaştırdıklarını ifade eden Atalay, yardımların dağıtılmaya başladığını bildirdi.

Atalay, depremden hemen sonra çok büyük bir hasar meydana gelmediği yönünde bilgilerin ulaştığını, ancak yapılan çalışmalarla hasarlı ev sayısının tahminlerin üzerinde olduğunu kaydetti.

Bu arada, bazı vatandaşlar henüz kendilerine yardım ulaşmadığını öne sürerek, tepki gösterdiler. Atalay, tepkilerin yersiz olduğunu belirterek, depremden hemen sonra ilgili birimlerin bölgeye ulaştığını ve gerekli yardımlar için koordinasyonunun sağlandığını vurguladı.

Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz